Ławki do przestrzeni publicznej nie tylko muszą być wytrzymałe i trwałe, ale też estetyczne i dopasowane stylem do otoczenia. W naszej szerokiej ofercie produktów na pewno znajdziecie idealne ławki do swojego projektu. Oferujemy aż 15 różnych kolekcji elementów małej architektury, a w nich ławki parkowe z oparciem i podłokietnikiem, funkcjonalne ławki bez oparcia, czy minimalistyczne kubiki. Nasze ławki miejskie są wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal malowana proszkowo i wytrzymałe drewno. Stawiamy nie tylko na jakość, ale też na nowoczesny design naszych produktów. Odkryj nasze kolekcje ławek i znajdź idealny model do swojej przestrzeni miejskiej.

Ławki miejskie

Ławki miejskie

Ławki miejskie to istotny element aranżacji przestrzeni, który znacząco wpływa na funkcjonalność i estetykę otoczenia oraz komfort mieszkańców. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór mebli do projektowanych miejsc publicznych — zgodny z ich przeznaczeniem i charakterem.

Jako producent małej architektury miejskiej z wieloletnim doświadczeniem, tworzymy produkty wysokiej jakości, dbając o zarówno ich trwałość, jak i estetyczny wygląd. W ofercie posiadamy szeroki asortyment nowoczesnych i solidnych ławek miejskich. Wykonujemy ławki ze stali malowanej proszkowo, stosując materiały najwyższej jakości oraz precyzyjną technikę produkcji. Dzięki naszym ławkom mieszkańcy mogą cieszyć się doskonałymi warunkami do spacerów i relaksu na świeżym powietrzu. 

Ławki parkowe miejskie w przestrzeni publicznej — materiały wykonania

Ławki przeznaczone do miejsc publicznych, na przykład ławki do parku czy do galerii handlowej, powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na intensywne użytkowanie, uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Najczęściej wykorzystywane materiały do produkcji mebli miejskich to stal, żeliwo, drewno lub beton. Konstrukcja naszych ławek jest wykonana z wytrzymałej stali malowanej proszkowo. Klienci mają do wyboru paletę aż 140 kolorów, wśród których na pewno znajdzie się odcień idealnie pasujący do realizowanego projektu.

W zależności od linii ławki różnią się użytymi materiałami.

  • Ławki z części kolekcji są wykonane w całości ze stali malowanej proszkowo (linie ØrestadØsterbro i Sydhavn). Ich minimalistyczna, metalowa konstrukcja idealnie komponuje się z nowoczesną miejską zabudową;
  • W pozostałych kolekcjach tylko konstrukcja ławki jest stalowa. Siedziska i oparcia są wykonane z drewna modrzewiowego (linie Holmen lub Valby) albo dębowego (kolekcja Vesterbro). 

Ławka z oparciem czy ławka bez oparcia — którą wybrać?

W naszej ofercie znajdują się ławki parkowe stalowe o długości siedziska 150 cm (przeznaczone do siedzenia dla trzech osób) i 180 cm (dla czterech osób). Ławki są dostępne w wersji z oparciem i bez oparcia. Ławki z oparciem są dodatkowo dostępne w wariancie z podłokietnikiem i bez podłokietnika.

Najbardziej komfortowym rozwiązaniem są oczywiście klasyczne ławki parkowe z oparciem i podłokietnikiem. Najbardziej ekonomicznym — nowoczesne ławki bez oparcia. Te ostatnie są rekomendowane do miejsc przeznaczonych do odpoczynku na krótką chwilę. Sprawdzą się w punktach przesiadkowych na przystankach autobusowych i tramwajowych, na dworcach kolejowych i galeriach handlowych.

Z kolei, w przestrzeniach publicznych zaprojektowanych z myślą o dłuższym wypoczynku i rekreacji, na przykład w parkach czy na bulwarach, optymalnym wyborem — i najwygodniejszym do siedzenia — jest klasyczna ławka parkowa z oparciem. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem są ławki z podłokietnikiem, na którym można oprzeć rękę, podeprzeć się przy wstawaniu lub zawiesić torbę. 

W naszej ofercie znajdują się nie tylko klasyczne ławki parkowe, ale również rzadziej spotykane projekty:

Takie nietypowe formy pozwalają na unikalne zagospodarowanie przestrzeni oraz stworzenie ergonomicznej i komfortowej strefy do siedzenia. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są też ławki dwustronne przedzielone metalowym, ażurowym przepierzeniem. 

Ławki jako estetyczne wyposażenie przestrzeni miejskiej

Ławka to nieodłączny element krajobrazu i warto wybrać taki produkt, który będzie dopasowany estetyką i stylem do otoczenia. Uniwersalnym rozwiązaniem są nowoczesne ławki parkowe o prostej, geometrycznej formie. Meble miejskie z naszych kolekcji są zaprojektowane właśnie w minimalistycznym, Skandynawskim stylu, który będzie idealnie korespondować zarówno z nowoczesną wielkomiejską przestrzenią, jak i historyczną zabudową.

Z myślą o nietypowych aranżacjach, zaprojektowaliśmy z kolei nasze serie Kødbyen i Valby, składające się z niskich ławek o nietypowych kształtach (trapezoidalnych, pół i ćwierć kolistych). Ławki można dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc inspirujące, futurystyczne kombinacje.

Jako producent małej architektury miejskiej, oferujemy także stoły zewnętrzne dopasowane do naszych ławek. Dla klasycznych modeli ławek o długości siedzisk 150 cm i 180 cm oferujemy odpowiadające długością prostokątne stoły z drewnianym blatem. Ławki w kształcie litery U czy S proponujemy zestawić z okrągłymi stolikami barowymi na nóżkach, a niskie ławeczki parkowe ze stołkami w kształcie walca. 

Ławki miejskie — rodzaje fundamentów

W zależności od kolekcji nasze ławki miejskie można instalować w gruncie lub przymocować do podłoża za pomocą kotew chemicznych. Po szczegóły dotyczące możliwości instalacji poszczególnych produktów zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży pod numerem telefonu 91 311 37 67 lub 91 432 86 80.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl