Nasze stojaki rowerowe to doskonały sposób, aby w prosty i bezpieczny sposób zaparkować rower. Oferujemy różne rodzaje stojaków, w tym stojaki typu ramka, poziome, pionowe, w kształcie litery U, czy stojaki szeregowe 3-stanowiskowe i 5-stanowiskowe. Nasze stojaki na rowery są wykonane z wytrzymałej stali malowanej proszkowo, dzięki czemu są one odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym charakteryzuje je nowoczesny i minimalistyczny design, idealnie pasujący do współczesnej architektury. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Stojaki rowerowe

Mieszkańcy polskich miast coraz chętniej przesiadają się z samochodów na rowery. Dlatego stojaki rowerowe stają się powoli niezbędnym elementem małej architektury. Wybór dostępnych na rynku stojaków jest ogromny. Jakie zatem kryteria powinien spełniać dobrze zaprojektowany stojak na rower? Przede wszystkim powinien być wytrzymały, wygodny w użytkowaniu oraz estetyczny.

Stojaki rowerowe — materiały wykonania

Stojaki rowerowe to elementy małej architektury narażone na intensywną eksploatację. Dlatego muszą być wykonane z materiałów, które są solidne i wytrzymałe. W naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim stalowe stojaki na rowery. Stal malujemy proszkowo na wybrany przez klienta kolor z dostępnej palety aż 140 barw. Przy zapytaniu o produkt, prosimy wybrać interesujący Państwa RAL.

W przypadku niektórych kolekcji stalową konstrukcję dodatkowo uzupełniliśmy o drewniane elementy (linie Christiania i Hellerup). W produkcji wykorzystujemy głównie drewno modrzewiowe, pochodzące ze zrównoważonych źródeł.

Stojaki na rower — rodzaje

W naszej ofercie posiadamy szeregowe stojaki rowerowe oraz stojaki typu „barierka”.

Stojaki rowerowe typu „barierka” (lub „bramka”)

To popularny i niezwykle funkcjonalny rodzaj stojaka, do którego możemy przymocować jeden lub dwa rowery. Stojaki typu „bramka” często są projektowane w kształcie odwróconej litery „u” lub prostokątnej ramy. Ten rodzaj stojaka jest zdecydowanie bardziej wygodny w użytkowaniu niż stojak szeregowy typu „podpórka". Przede wszystkim dlatego, że rower opieramy o stojak i mocujemy na wysokości ramy, gdy w przypadku stojaków typu „podpórka" rower wkładamy tylnym lub przednim kołem do stojaka. Dzięki takiemu rozwiązaniu rama roweru jest zabezpieczona przed kradzieżą. Sam rower jest też mniej narażony na przewrócenie lub zniszczenie.

Większość naszych stojaków typu „barierka” czy „bramka” ma wysokość 71 cm, 80 cm lub 85 cm. Dzięki temu można do nich wygodnie przypiąć praktycznie każdy rower. Jedynym minusem stojaków tego typu jest to, że zajmują więcej miejsca niż standardowe stojaki szeregowe.

W ofercie mebli miejskich Københagen Outstanding znajdziecie zarówno u-kształtne stojaki, jak i typu „ramka”:

  • stojak rowerowy „ramka” - to najbardziej lubiany przez nas rodzaj stojaka. Jest prosty, funkcjonalny, komfortowy w użytkowaniu i estetyczny. W zależności od kolekcji znajdziecie różne jego warianty:
  • stojaki w kształcie litery u, czyli najbardziej minimalistyczne stalowe konstrukcje pośród naszych stojaków. Te proste i funkcjonalne rozwiązania znajdziecie w kolekcjach Holmen i Østerbro. W ofercie posiadamy też stojaki rowerowe, które są niższe niż typowe stojaki „barierki”. Mierzą jedynie 44 cm. Dzięki temu, że zostały zaprojektowane w kształcie trapezu, można wygodnie przypiąć do nich ramę roweru.

Stojaki szeregowe (typu „podpórka”)

To stojaki, do których wsuwamy rower przednim lub tylnym kołem. Stojaki szeregowe zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż stojaki typu „bramka". Jeśli potrzebujecie wielu stanowisk na rowery, a dysponujecie niewielką przestrzenią, najlepiej jest postawić właśnie na ten typ stojaka. W ofercie posiadamy:

  • stalowe stojaki spiralne o wysokości 50 cm 3-stanowiskowe i 5-stanowiskowe (kolekcje Sydhavn i Nordhavn),
  • okrągły stojak o wysokości 80 cm (meble miejskie Valby).

Polecamy też szeregowy stojak w kształcie ram do przypinania kół lub ram rowerów (kolekcja Vesterbro).

Stojak na rowery jako estetyczny element przestrzeni miejskiej

Obecnie rowery stają się coraz chętniej wybieranym środkiem transportu w mieście. Powstają nowe ścieżki i pasy dla rowerów a stojaki rowerowe są powszechnym elementem miejskiego krajobrazu. Dlatego warto, aby nie tylko były wytrzymałe i funkcjonalne, ale też estetycznie wykonane. Większość naszych stojaków jest zaprojektowana w kształcie minimalistycznych, prostokątnych stalowych ram. Dzięki prostej, geometrycznej i jednocześnie neutralnej formie idealnie komponują się zarówno z nowoczesną architekturą miejską, jak i historyczną zabudową.

Stalową konstrukcję malujemy proszkowo na wybrany przez klienta dowolny kolor z naszej palety. Mamy w ofercie dostępnych aż 140 kolorów RAL. Na pewno znajdą Państwo odcień pasujący do Waszego projektu.

Na stronie każdego produktu znajdują się wszystkie niezbędne pliki: .dwg oraz .rfa (BIM) dostępne do bezpłatnego pobrania.

Stojaki rowerowe — instalacja

Nasze stojaki rowerowe można instalować w gruncie lub przymocować do podłoża za pomocą kotew chemicznych.

Po szczegóły dotyczące możliwości instalacji produktów zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży tel. 91 311 37 67 lub 91 432 86 80.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl