Ławki miejskie Københagen Outstanding

Ławki to istotny element aranżacji przestrzeni, który znacząco wpływa na funkcjonalność i estetykę otoczenia oraz komfort mieszkańców. Dlatego tak ważny jak odpowiedni wybór mebli do projektowanych miejsc publicznych - zgodnie z ich przeznaczeniem, charakterem i estetyką.

Ławki w przestrzeni publicznej - materiały wykonania

Ławki przeznaczone do miejsc publicznych powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na intensywne użytkowanie, uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Najczęściej wykorzystywane materiały do produkcji mebli miejskich to stal, żeliwo, drewno lub beton. Konstrukcja ławek Københagen Outstanding jest wykonana z wytrzymałej stali malowanej proszkowo. Klienci mają do wyboru paletę aż 140 kolorów, wśród których na pewno znajdzie się odcień idealnie pasujący do realizowanego projektu. W zależności od kolekcji:

  • ławki są wykonane w całości ze stali malowanej proszkowo (linie Ørestad, Østerbro i Sydhavn) a ich minimalistyczna, metalowa konstrukcja idealnie komponuje się z nowoczesną miejską zabudową;
  • konstrukcja ławki jest stalowa a siedziska i oparcia wykonane z drewna modrzewiowego (np. linie Holmen i Valby lub dębowego (kolekcja Vesterbro). 

Ławki miejskie, parkowe, z oparciem lub bez - jaką ławkę wybrać?

W naszej ofercie znajdują się klasyczne, prostokątne ławki parkowe o długości siedziska 150 cm (przeznaczone do siedzenia dla trzech osób) i 180 cm (dla czterech osób). Ławki są dostępne w wersji z oparciem i bez oparcia oraz z podłokietnikiem i bez. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem są ławki z oparciem i podłokietnikiem a najbardziej ekonomicznym ławki bez oparcia. Te ostatnie są rekomendowane do miejsc przeznaczonych do odpoczynku na krótką chwilę, na przykład w punktach przesiadkowych na przystankach autobusowych i tramwajowych, na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych. Z kolei w przestrzeniach publicznych zaprojektowanych z myślą o dłuższym wypoczynku i rekreacji, na przykład w parkach czy na bulwarach, optymalnym wyborem - i najwygodniejszym do siedzenia - jest klasyczna ławka z oparciem. Funkcjonalnym dodatkiem są podłokietniki, na których można wygodnie oprzeć rękę, podeprzeć się przy wstawaniu lub zawiesić torbę. 

W naszej ofercie znajdują się nie tylko klasyczne ławki prostokątne, ale również rzadziej spotykane projekty:

  • ławki s-kształtne, u-kształtne, l-kształtne i t-kształtne (w kolekcjach Sydhavn i Nordhavn), 
  • leżanki (linia Ørestad),
  • ławki z okrągłym siedziskiem, półkoliste i ćwierćkoliste (linia Valby),
  • oraz ławki z siedziskiem w kształcie trapezu (kolekcja Kødbyen).

Takie nietypowe formy pozwalają na unikalne zagospodarowanie przestrzeni oraz stworzenie ergonomicznej i komfortowej strefy do siedzenia. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są też ławki dwustronne oddzielone od siebie metalowym, ażurowym przepierzeniem. 

Ławki jako estetyczne wyposażenie przestrzeni miejskiej

Ławki są nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu i warto wybrać taki produkt, który będzie dopasowany estetyką i stylem do otoczenia. Uniwersalnym rozwiązaniem są klasyczne ławki, ale w nowoczesnym wydaniu - o prostej, geometrycznej formie. Meble miejskie z kolekcji Københagen Outstanding są zaprojektowane właśnie w takim minimalistycznym, Skandynawskim stylu, który będzie idealnie korespondować zarówno z nowoczesną wielkomiejską przestrzenią jak i historyczną zabudową.

Z kolei, z myślą o wyjątkowych instalacjach, zaprojektowaliśmy nasze serie Kødbyen i Valby, składające się z niskich ławek o nietypowych kształtach (trapezoidalnych, pół i ćwierć kolistych), które można dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc inspirujące, futurystyczne kombinacje.

Każda linia mebli Københagen zawiera także dopasowane do ławek stoły. Dla klasycznych modeli ławek 150 i 180 cm, oferujemy odpowiadające długością prostokątne stoły z drewnianym blatem. Ławki s-kształtne czy u-kształtne proponujemy zestawić z okrągłymi stolikami barowymi na nóżkach a niskie ławy ze stołkami w kształcie walca. 

Ławki miejskie - rodzaje fundamentów

W zależności od kolekcji nasze ławki miejskie można instalować w gruncie lub przymocować do podłoża za pomocą kotew chemicznych. Po szczegóły dotyczące możliwości instalacji poszczególnych produktów zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży pod numerem telefonu 91 311 37 67 lub 91 432 86 80.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl