Ławki miejskie bez oparcia

Ławki miejskie bez oparcia

Ławki stanowi niezbędny element aranżacji stref rekreacyjnych, parków, bulwarów, ciągów komunikacyjnych, przystanków transportu publicznego, centrów handlowych czy placów zabaw. Ławka to najbardziej powszechny mebel miejski, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie - to miejsce do krótkiego odpoczynku z torbą pełną zakupów, punkt spotkań ze znajomymi czy przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu. 

Zalety ławek bez oparcia

Producenci oferują różnorodne rodzaje klasycznych, prostokątnych ławek -  w wersji z podłokietnikiem, z oparciem i bez. Te ostatnie są zazwyczaj najtańszym rozwiązaniem. Poza tym, ławki bez oparcia są ergonomiczne i zajmują mniej miejsca niż klasyczne ławki z oparciem i podłokietnikiem, dlatego są polecane do niewielkich przestrzeni. Na ławce bez oparcia łatwiej też zajmuje się miejsce z dowolnej strony. Ze względu na to, że nie są one jednak tak wygodne do dłuższego siedzenia jak ławki z oparciem, ławki bez oparcia przede wszystkim sprawdzają się w miejscach, które są przeznaczone do odpoczynku na chwilę. Przykładowo: w oczekiwaniu na autobus na przystankach, na dworcach kolejowych lub w centrach handlowych. 

Rodzaje ławek bez oparcia

W kolekcji mebli Københagen znajdują się prostokątne ławki bez oparcia o wymiarach siedzisk 150 cm i 180 cm. Poza klasycznymi modelami, oferujemy również lekkie, metalowe konstrukcje na dwóch nogach, a także produkty o bardziej nietypowych kształtach, np. ławki w kształcie litery “u” czy “l”. Zaprojektowaliśmy również dwie linie (Valby i Kødbyen) z niskimi ławami bez oparć w nowoczesnych, geometrycznych kształtach: prostokąta, trapezu, półksiężyca czy kwadratu. Ich odpowiednia aranżacja i zestawienie pozwoli stworzyć komfortowe i funkcjonalne miejsce do relaksu i spotkań w większym gronie, na przykład na kampusach uniwersyteckich lub miejskich skwerach.

Materiały wykonania

Każda linia produktowa Københagen wyróżnia się swoją unikalną formą i nowoczesnym designem. W przypadku większości naszych ławek, stelaż jest wykonany ze stali malowanej proszkowo (dostępna jest paleta 140 kolorów) a siedzisko jest drewniane (w zależności od kolekcji jest to drewno modrzewiowe lub dębowe, pochodzące ze zrównoważonych źródeł). Posiadamy też modele wykonane w całości ze stali (np. linie Sydhavn, Ørestad).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl