Poznaj naszą ofertę koszy na śmieci do przestrzeni publicznej i znajdź idealny produkt do swojego projektu! W każdej z naszych 15 kolekcji mebli miejskich jest dostępny jeden model kosza na śmieci. Modele różnią się od siebie stylem, wymiarami i pojemnością, ale wszystkie charakteryzują się nowoczesnym designem, wysoką jakością materiałów i wykonania. Wśród naszych propozycji są miejskie kosze na śmieci z daszkiem oraz bez daszka, o pojemności 40 litrów i 70 litrów. Produkty są wykonane ze stali malowanej proszkowo. Część modeli jest dodatkowo pokryta drewnianymi deskami.

Kosze na śmieci

Miejskie kosze na śmieci

Kosz na śmieci to niezbędny element małej architektury miejskiej, bez którego trudno byłoby nam na co dzień funkcjonować. Dostępność śmietników ułatwia utrzymanie przestrzeni publicznej w czystości i stanowi ogromne udogodnienie dla mieszkańców. Dlatego tak ważne jest, aby już na etapie projektu wybrać kosz na śmieci, który:

  • będzie trwały i wytrzymały (w końcu musi przetrwać lata intensywnej eksploatacji),
  • wygodny w codziennym użytkowaniu (nie tylko dla przechodniów, ale też dla służb sprzątających),
  • estetyczny.  

Kosze uliczne stalowe i betonowe - z jakich materiałów powinny być wykonane?

Kosze miejskie są szczególnie narażone na eksploatację, dlatego istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiednich mebli do przestrzeni publicznej są materiały wykonania. Nasze produkty wykonujemy ze stali malowanej proszkowo. Stalowe kosze są niezwykle wytrzymałe, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i przetrwają lata intensywnego użytkowania.

Część naszych koszy jest wykonana w całości ze stali (meble miejskie z kolekcji Kødbyen, Nordhavn, Ørestad, Sydhavn i Valby). W pozostałych produktach ściany boczne są dodatkowo pokryte drewnem. Do produkcji naszych mebli miejskich wykorzystujemy drewno modrzewiowe pochodzące w 100% ze zrównoważonych źródeł. W kolekcjach Frederiksberg, Indre By, Nørrebro i Nyboder deski są ułożone na ściankach bocznych poziomo, a w kolekcji Holmen - pionowo. W kolekcjach Amager, Christiania i Hellerup zastosowaliśmy z kolei wąskie drewniane lamelki. Oferujemy też kosze betonowe, które znajdziecie w naszej industrialnej kolekcji Vesterbro.

Kosze na śmieci - estetyczny element przestrzeni miejskiej

Kosze miejskie nie tylko muszą być funkcjonalne i wytrzymałe, ale też stanowić estetyczne dopełnienie przestrzeni publicznej. Tworząc nasze kosze na śmieci kierowaliśmy się zasadami dobrego designu, zgodnie z którymi dobrze zaprojektowany produkt jest funkcjonalny, ponadczasowy i estetyczny. Kosze uliczne marki Københagen Outstanding to prosta, nowoczesna forma, wysokiej jakości materiały i staranne wykonanie z dbałością o szczegóły.

W naszej szerokiej ofercie na pewno znajdą Państwo kosze na śmieci, które będą pasowały stylistyką do Waszego projektu. Oferujemy kosze w kształcie walca i prostopadłościanu, minimalistyczne kosze stalowe i metalowe kosze wykończone drewnem. Stalową konstrukcję możemy pokryć dowolnym kolorem z naszej palety 140 barw. Do zagospodarowania terenów zielonych, takich jak parki, skwery miejskie czy bulwary przy rzece, polecamy kosze stalowe z elementami drewna, które podkreśli naturalny charakter otoczenia. Z kolei do nowoczesnych przestrzeni będą idealnie pasowały minimalistyczne kosze na śmieci wykonane w całości ze stali. 

Kosze miejskie - z daszkiem czy bez daszka? 

W ofercie Københagen Outstanding znajdują się zarówno kosze z daszkiem jak i kosze bez daszka. Kosze bez daszka są wygodne w codziennym użytkowaniu, bo szybko możemy wyrzucić do nich drobne śmieci i równie łatwo się je opróżnia. Ponadto, nasze kosze bez daszka są wykonane z wytrzymałego betonu i umocowane dodatkowo na stalowym stelażu. Taki dobór materiałów zapewnia ich trwałość i odporność na lata. 

Zaletą koszy z daszkiem jest z kolei fakt, że zadaszenie chroni zawartość przed zalaniem przez deszcz i śnieg. Dzięki temu, procesy gnilne nie zachodzą tak szybko, co jest ważne szczególnie w okresie letnim. Z tego względu, kosze miejskie z daszkiem polecamy do otwartych przestrzeni publicznych, takich jak parki miejskie, bulwary, deptaki, skwery, chodniki. Poza tym, kosze z daszkiem podnoszą walory estetyczne otoczenia. Niezbyt atrakcyjna wizualnie zawartość śmietnika jest ukryta a daszki zaprojektowane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu stanowią dodatkowy element estetyczny. W zależności od modelu kosza miejskiego, metalowe daszki są w pełni zespolone ze stalowym korpusem lub zamocowane na wąskich słupkach. Problemem może być jedynie regularne opróżnianie kosza z daszkiem. W przeciwieństwie do koszy bez daszków nie można tak łatwo wyjąć worka górą, dlatego większość naszych modeli jest wyposażona w drzwiczki na bocznej ścianie, przez które można wygodnie wyjąć śmieci. 

Kosze miejskie, parkowe, uliczne - jaką pojemność wybrać?

Wybór pojemności i ilości koszy zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju i charakteru przestrzeni publicznej oraz potrzeb jej użytkowników, dlatego w ofercie posiadamy dwa rodzaje koszy na śmieci: mniejsze o pojemności 40 litrów i większe o pojemności 70 litrów. 

Instalacja i montaż naszych koszy miejskich

Jedynie kosze miejskie z kolekcji Nordhavn, Sydhavn i Holmen wymagają instalacji w gruncie i wcześniejszych prac przygotowawczych. Produkty z pozostałych kolekcji mogą być przymocowane do podłoża za pomocą kotew chemicznych lub - w przypadku części z nich - wolnostojące. W celu ustalenia rodzaju fundamentów lub pozostałych pytań technicznych, zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży pod numerem telefonu 91 311 37 67 lub 91 432 86 80.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl